Kupujesz aparat ekg do swojej kliniki? – PoradyELEKTROKARDIOGRAF? 

Potrzebujesz modelu z interpretacją czy bez niej? Czy musi być przenośny? Czy musi się łączyć z innym sprzętem? Ile kosztuje elektrokardiograf?. Ile kosztują materiały eksploatacyjne i akcesoria? Są to ważne pytania, które należy zadać przy zakupie aparatu EKG. Najważniejsze jest jednak znalezienie niezawodnego i niedrogiego Elektrokardiografu, który spełni Twoje potrzeby. Polecamy: http://polecane24.pl/aparaty-ekg/

Ten artykuł pomoże ci zrozumieć podstawy, pomoże ci wybrać odpowiedni elektrokardiograf – Innymi słowy: Pomoże Ci podjąć najlepszą możliwą decyzję o zakupie.


Co to jest elektrokardiograf? Szybkie spojrzenie wstecz.

W 1901 roku Willem Einthoven, holenderski lekarz, wynalazł pierwszy praktyczny aparat ekg za pomocą galwanometru sznurkowego. Einthoven otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny w 1924 r. Za pracę w elektrokardiografii.

W 1927 r. General Electric Company (GE) opracował swoja wersję elektrokardiografu z wykorzystaniem lampowych wzmacniaczy próżniowych z lampą i lustrem, które śledziły impulsy elektryczne na błonie.

Stosując te same podstawowe zasady co te wczesne aparaty EKG, dzisiejsze aparaty ewoluowały w kompaktowe systemy półprzewodnikowe. Istnieją  przenośne aparaty EKG wystarczająco lekkie, aby można je było łatwo przenosić między oddziałami szpitalnymi. Niektóre z nich posiadają wspomaganą komputerowo interpretację normalnych i nienormalnych wyników EKG. Wiele z nich ma wbudowane drukarki i ekrany dotykowe LCD o wysokiej rozdzielczości. Niektóre są poręczne, dzięki czemu dzisiejsze modele są szybsze i bardziej przenośne niż kiedykolwiek wcześniej.

Polecamy aparaty ekg firmy: http://www.euro-medical.pl/aparaty-ekg

Aparat EKG 1200G

Aparat EKG przenośny 12 – kanałowy elektrokardiograf o zawartej konstrukcji, z wydrukiem 3/6/12 badań na papierze termicznym 210mm, wyposażony w ekran LCD 8″, polskie język, wbudowaną interpretację, wbudowaną baterią – 90 minut pracy lub 4 godziny czuwania. Aparat posiada wejście USB, dzięki któremu może połączyć się z komputerem. Elektrokardiograf łatwy i bardzo prosty w obsłudze przeznaczony do placówek służby zdrowia oraz gabinetów ginekologicznych czy położniczych.


Wyposażenie standardowe:

• elektrokardiograw 1200G

• elektrody – komplet

• kabel do łączenia z zasilaniem, oraz wejście na USB

• żel do EKG

• kabel pacjentki

• papaier termiczny

• software

• instrukcja obsługi


Wyposażenie opcjonalne dopłatą;

• Wózek pod EKG

Related Post