Aparaty EKG mobilne – jakie kupić – ZapraszamyAparaty EKG przenośne – jakie kupić – Zapraszamy

Elektroniczny kardiograf lub przenośny aparat ekg to powszechnie stosowane urządzenie medyczne, które wspomaga rejestrowanie czynności elektrycznych serca. Odbywa się to {przez usytułowanie|poprzez umieszczenie{ elektrod i zacisków w określonych miejscach na ciale chorego. Chociaż kliniczne i szpitalne aparaty EKG wykorzystują do 12 kanałów z kolejnymi trzema parami elektrod kończynowych i przedsercowych, przenośne aparaty przeznaczone do użytku domowego składają się tylko z dwóch głównych odprowadzeń. Wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie, aby znaleźć najlepszy wybór spośród różnorodnych dostępnych opcji, stwierdziliśmy, że istnieje kilka bardzo dobrych urządzeń dostępnych w przystępnych cenach. W związku z tym, aby podjąć właściwą decyzję o zakupie, klient musi dokonać wyboru na podstawie między innymi kluczowych wymagań, dostępnych funkcji i budżetu.


Rodzaje urządzeń EKG:  Istnieje wiele rodzajów aparatów EKG dostępnych obecnie na rynku, od kilku tysięcy zł do kilkudziesięciu tysięcy. Te drogie aparaty są zwykle większe, bardziej złożone, a ich użyteczność dostosowana jest do szpitali. W tym artykule nacisk  został położony na mniejszych maszynach, które są przeznaczone do użytku domowego. Aparaty EKG nie pokazują rzeczywistego funkcjonowania serca, dlatego pomiar czynności elektrycznej serca musi być bardzo dokładny, aby lekarz lub pacjent mógł wybrać dalszy sposób działania. 

Dokładność przenośnego aparatu EKG: 

Podstawą przenośnego EKG jest wskazanie stanu serca w zakresie jego aktywności elektrycznej. Dlatego kluczowym kryterium wyboru jest znalezienie takiego, które daje poprawne wskazania i wyniki w swoim zakresie operacyjnym w niezawodny i spójny sposób. Gwarantuje to, że postępowanie po pomiarze pracy serca będzie właściwym sposobem przeciwdziałania wykrytym nieprawidłowościom / fluktuacjom. Większość maszyn EKG generalnie wykorzystuje te same mechanizmy rejestracji danych, różnią się one zwykle użytymi w produkcji materiałami i jakością wykonania. EKG nie pokazuje bezpośrednio rzeczywistego funkcjonowania i ruchu serca; aparat rejestruje aktywność elektryczną, która jest dobrym wskaźnikiem wydajności serca. Prawidłowo funkcjonujące serce często ma nieprawidłowe odczyty EKG. 

Polecamy aparaty ekg: http://www.euro-medical.pl/aparaty-ekg

Ważne funkcje aparatów EKG:

Zapis w pamięci urządzenia –  umożliwia rejestrację i zapamiętanie poprzednich odczytów EKG, a tym samym pomaga w tworzeniu ważnych statystyk do monitorowania zdrowia serca. Jest to konieczne, jeśli planujesz później pokazać lekarzowi wyniki przez pewien okres.

Tryby –  niektóre monitory umożliwiają ciągłe monitorowanie. To są te, które powinieneś preferować, aby mieć lepszy obraz ogólnej funkcjonalności serca.

Pamiętając o tych kwestiach, można zawęzić wybór do najbardziej odpowiedniego  przenośnego aparatu EKG do  użytku domowego .

Related Post